Čo znamená bolesť močového mechúra a čo pomôže?

bolesť močového mechúra

Bolesť močového mechúra rozhodne nie je normálna, preto ju netreba ignorovať. Výhodou takéhoto postupu je, že sa ho zbavíte čo najskôr. Ale čo za tým môže byť?

Pri každom druhu bolesti telo signalizuje, že sa deje niečo nezvyčajné. Skôr ako si vezmete tabletku na jeho potlačenie, skúste sa zamyslieť nad tým, či ste v poslednom čase nezaznamenali nejaké iné príznaky, ktoré by mohli naznačovať, že vaše telo potrebuje viac pozornosti. To platí aj pre bolesť močového mechúra.

Príčiny bolesti močového mechúra

príčiny bolesti močového mechúra

Bolesť močového mechúra po vyprázdnení

Bolesti močového mechúra po vyprázdnení u mužov poukazujú na problémy s nezhubne zväčšenou prostatou, ktorá má tendenciu začať na seba upozorňovať v zrelom veku. Ak sa teda s niečím takým stretnete a stále pozorujete prerušovaný prúd moču a problém s častým močením, mali by ste čoskoro navštíviť urológa a podstúpiť prevenciu.

Cystitída

Cystitída je názov pre chronický zápal močového mechúra. Je pomerne často spôsobená bakteriálnou infekciou. Môže sa však vyskytnúť aj po užívaní niektorých liekov a počas liečby rakoviny. (Najmä ak musíte podstúpiť rádioterapiu.) Problémom môže byť aj nedostatočná intímna hygiena alebo časté striedanie sexuálnych partnerov.

Zápal močových ciest

Nepríjemné pocity počas močenia a po ňom môžu naznačovať prebiehajúcu infekciu močových ciest. Tieto zápaly sú pomerne časté, napríklad v tehotenstve. Ženy nimi môžu trpieť aj v iných fázach života, pretože majú kratšiu močovú trubicu. (A keďže existuje zvýšené riziko problémov po pohlavnom styku, odporúča sa ísť sa bezprostredne po ňom vymočiť, čo môže trochu znížiť riziko zápalu.)

U mužov sa riziko zápalu močových ciest zvyšuje s vekom. Ak sa močový mechúr dostatočne nevyprázdňuje v dôsledku zväčšenej prostaty, môže to mať za následok mierne častejšie infekcie močových ciest.

Rakovina močového mechúra

Vo veľmi zriedkavých prípadoch môže byť bolesť močového mechúra spôsobená niečím naozaj vážnym, napríklad rakovinou. Okrem bolesti močového mechúra patria medzi hlavné príznaky krv v moči, bolesť v bedrovej časti chrbta, postupne sa zhoršujúca schopnosť vyprázdniť močový mechúr a časté nutkanie na močenie.

Čo pomáha pri infekciách močových ciest?

Pri zápale močových ciest, ktorý môže pre väčšiu istotu potvrdiť lekár, môžete vyskúšať dlhodobé užívanie prírodného lieku na podporu normálneho stavu močových ciest, ktorý obsahuje bylinky a iné látky prírodného pôvodu.

V zložení takéhoto doplnku hľadajte nasledujúce látky:

Tieto bylinky podporujú vylučovanie tekutín z tela, podporujú normálny stav obličiek a močových ciest, podporujú normálny stav prostaty a mnohé ďalšie, takže sa určite oplatí dať im šancu.

Scroll to Top