Rýchla pomoc pri zápale močového mechúra

rychlá pomoc na zánět močového měchýře

Infekcie močových ciest môžu mať pomerne rýchly nástup, ktorý môže trvať len niekoľko hodín. A keďže môže prísť v najhoršom možnom čase, je pochopiteľné, že hľadáte účinné riešenie, ktoré by vám pomohlo zastaviť ho. Ako na to?

Trápi vás tlak v podbrušku, časté nutkanie na močenie, pálenie a rezanie? Potom to môže byť zápal močového mechúra! Ale ako sa s ňou vysporiadať? A ideálne rýchlo?

Hydratácia

Kľúčom k úspechu je hydratácia. V najlepšom prípade skombinujte čistú vodu a teplý čaj, čo vášmu telu veľmi prospeje. Vhodný môže byť aj kvalitný mäsový vývar so zeleninou, ktorý okrem tekutín pomôže doplniť dôležité živiny.

Keď príde, choďte

Odkladáte močenie zo strachu, že vás opäť porežú a popália? Hoci veľmi dobre chápeme vaše obavy, sú veľmi kontraproduktívne. Pri plnom močovom mechúre môže vzniknúť skutočný neporiadok. Ak chcete rýchlo vyplaviť patogény z tela, akonáhle začnete mať chuť na malú, všetkoho nechajte a utekajte!

pomoc pri zápale močového mechúra

Posilnenie imunity

Zápal je pravdepodobne spôsobený oslabenou imunitou. V takomto období je preto vhodné siahnuť po väčšom množstve vitamínu C, probiotikách a množstve zdravých potravín, ktoré vám pomôžu obnoviť imunitu.

Dobrá hygiena

Na toalete sa utierame, aby sa nečistoty z vaginálnej a análnej oblasti nedostali tam, kam nemajú. Po pohlavnom styku sa však pre istotu choďte vymočiť. Pri kúpaní používajte šetrné čistiace prostriedky.

A čo ďalej?

Môžete tiež siahnuť po viaczložkovom prírodnom doplnku stravy na podporu normálneho stavu močových ciest, ktorý obsahuje zlatobyľ, prasličku, žihľavu, medvedicu, brusnice a D-manózu. Ak sa však situácia do niekoľkých dní neupokojí, navštívte lekára.

Scroll to Top